Apie mus

Esame privati, nemokama ir atvira mokykla nuo karo, režimo, negandų bėgantiems vaikams. Taikydami humaniškos integracijos ir demokratinio ugdymo principus siekiame, kad mūsų mokyklos vaikai taptų taikaus ateities Pasaulio kūrėjais.

Gravitas Schola

VšĮ „Gravitas Schola“ įkūrėme 2022 m., norėdami padėti Ukrainos vaikams, kurie dėl šalyje vykstančio karo buvo priversti atvykti į Lietuvą. Šiandien esame pirmoji mokykla Lietuvoje, kurioje nemokamai ugdome įvairių šalių pabėgėlių vaikus.

Šiuo metu „Gravitas Schola“ mokykloje mokosi virš 400 mokinių nuo 1-os iki 12-os klasės, kuriems organizuojamas pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas.

Mūsų mokykloje vaikai ne tik mokomi jiems įprastų dalykų, bet daug dėmesio skiriame tam, kad mokiniai suvoktų ir saugotų savo šaknis, tautinį identitetą ir kartu augtų kaip europiečiai, pasaulio piliečiai, kurie padės kurti europietišką savo šalies ir Lietuvos ateitį.

Būdami pabėgėlių mokykla dirbame su viena jautriausių visuomenės grupių. Mūsų mokyklos moksleivių didžioji dauguma patyrė karo Ukrainoje išbandymus, dalis jų į Lietuvą atvyko tik su vienu iš tėvų ar globėjų. Siekdami atvykstantiems į Lietuvą vaikams padėti lengviau socializuotis ir adaptuotis naujoje aplinkoje itin daug dėmesio skiriame šių vaikų neformaliam ugdymui ir laisvalaikio užimtumui.

Tuo tikslu mokykloje organizuojamas popamokinis ugdymas, moksleiviai nuolat dalyvauja įvairiuose projektuose, keliauja po Lietuvą, savanoriauja ir įgyvendina iniciatyvas, kurias organizuoja suburta stipri mokytojų komanda ir prie mūsų mokinių neformalaus ugdymo prisidedantys partneriai – įvairios Lietuvos ir užsienio organizacijos.

Mūsų vertybės
  • Saugumas
  • Pasitikėjimas
  • Pagarba
  • Augimas
  • Laisvė